RK NADA

RK Sinj 12-31 HARK Mladost: Prvenstvo Hrvatske u ragbiju za seniore - IV kolo

Ragbi Klub Nada, prije 51 dan

Lider prvenstva momčad zagrebačke Mladosti upisala je još jednu rutinsku pobjedu u Sinju.

Domaća momčad pružala je otpor većim dijelom prvog poluvremena ali čvršća i iskusnija momčad Mladosti rutinirano je stalno čvrsto konce igre držala u svojim rukama i nije ispuštala vodstvo tijekom cijelog susreta.

Goste danas raspoloženi Biškić zgoditkom dovodi u vodstvo u 23. minuti. Jurišić iz pretvaranja potvrđuje vodstvo 0:7. Marko Grčić zgoditkom u 27. minuti vraća domaće u igru 5:7. Brzonogi Jan Vlašić povećava vodstvo gostiju zgoditkom u 35. minuti. Jurišić još jednom precizan iz pretvaranja za 5:14.

Niko Pavlović - ragbijaš Sinja
Niko Pavlović - RK Sinj

Početkom drugog poluvremena Niko Pavlović zgoditkom i pretvaranjem u 43 minuti podiže nadu domaće momčadi smanjujući vodstvo gostiju na 12:14. Nažalost po domaću momčad to je bilo sve što su prikazali na jučerašnjoj utakmici. Iskusna momčad Mladosti do kraja susreta još jednim zgoditkom Vlašića uz još dva zgoditka raspoloženog Biškića te uz jedno pretvaranje Jurišića stižu do sigurnih i uvjerljivih 12:31.

Ovom pobjedom Mladost se izdvojila na čelnom mjestu tablice te mirno iščekuje nastavak prvenstva.

Sinj: Žigo, Efendić, Ratković, Brčić-Sušak, M. Miloš, Radan, Tomašević, T.Miloš, Gašpar, Domazet, Cvrlje, Grčić 5, Pavlović 7, Prološčić, Klarić-Kukuz, Gugić, Šolto, Mi. Šušnjara, Ma. Šušnjara, Vučemilo.

Mladost: Brečić, T.Fisić, Stipić,Buljac, Grman, Jukić, Žunić, Biškić 15, D. Fisić, Jurišić 6, Vlašić 10, Ivanković, Buljanović, Radman, Peršić, Klenović, Oxenham, Petričević