RK NADA

HARK Mladost 19-38 RK Nada: Kup Hrvatske 2021. polufinale

Ragbi Klub Nada, prije 14 dana

Ragbijaši Nade plasirali su se u finale Kupa Hrvatske. U samo sedam dana, u najvažnijim utakmicama sezone, splitska momčad po drugi put je uspjela nadvisiti igrače HARK Mladost.

U fizički i psihički vrlo zahtjevnim utakmicama pokazali su izniman karakter, nepokolebljivu volju i ustrajnost da dođu do vrijednih i zasluženih pobjeda nad velikim rivalom. Subotnji okršaj na Krtičnjaku ponovno nas je oduševio svojom nepredvidljivošću, dinamikom te fanatičnom borbenošću i voljom aktera.

Na početku subotnjeg susreta, Nada spretno i sretno, već u prvoj minuti, koristi poklon domaće momčadi te preko braće Plazibat stiže do početnog vodstva 0:7. Domagoj, stariji brat, presjekao je loptu i postigao zgoditak kojeg je potom uspješno pretvorio Duje.

U 10. minuti, Mladost uzvraća zgoditkom Buljanovića i pretvaranjem Jurišića za 7:7. Nakon zgoditka, domaća momčad se pokušava nametnuti kroz veći posjed lopte, ima inicijativu ali bez prave realizacije. Splitska momčad čvrsto i disciplinirano uspješno je odolijevala pritisku igrača Mladosti.

Nada opet prva stiže do rezultatske prednosti. Nakon dobro uigrane i odigrane akcije splitskog skupa ,Kordun postiže zgoditak, kojeg uspješno pretvara stariji Plazibat za 7:14 u 27. minuti susreta.

Samo dvije minute potom, na skoro istovjetan način, preko Stipića i Jurišića uzvraća Mladost 14:14. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Nada po treći put prva stiže u vodstvo. Zgoditak kapetana Krešimira Čorića uspješno pretvara Duje Plazibat za 14:21. S prednošću Nade od 7 poena, momčadi odlaze na odmor.

Na samom početku drugog poluvremena Mladost uspijeva kroz više uspješno odigranih faza stići blizu same linije zgoditka splitske momčadi. Unatoč konstantnom snažnom pritisku, domaća momčad, ne uspijeva probiti liniju obrane splitske momčadi. Prvi posjed lopte Nada koristi za prebacivanje igre u obrambeno polje Mladosti.

Zgoditkom i pretvaranjem Domagoja Plazibata u 49. minuti Nada stiže do prve osjetne prednosti 14:28 ,te počinje stvarati sve veći pritisak na igrače domaće momčadi. Mladost pokušava sve više „na silu„ preokrenuti rezultat trošeći enormne količine energije.

Čvrstom obranom zadržavši snažne nalete domaćih igrača Nada počinje sve više kontrolirati tijek susreta. Ubrzavši protok lopte sve više umara igrače Mladosti te počinje kažnjavati sve češće pogreške zagrebačke momčadi.

Nada povećava svoje vodstvo preko Domagoja Plazibata i Marina Vlajčevića u 64. i 77. minuti na 14:38. Iako svjesni da su izgubili utakmicu, igrači Mladosti do kraja hrabro pokušavaju postići zgoditak što im i uspijeva u 79. minuti susreta. Na kraju 19: 38, zaslužena pobjeda splitske momčadi.

Ragbijaš Nade I. Kordun
Ragbijaš Nade I. Kordun u akciji

Koliko su ove dvije pobjede značile igračima i vodstvu splitske momčadi najbolje održavaju riječi trenera Nade Mate Borozana: S vjerom u sebe i svoje mogućnosti pripremali smo se za početak proljetnih natjecanja. U utakmici finala Prvenstva Hrvatske Mladost nas je malo zatekla stvorivši nam pritisak u prvom poluvremenu utakmice u Splitu. Čestitam svojim igračima na zasluženim pobjedama nad velikim rivalom. Također igračima i vodstvu Mladosti sve čestitke na prikazanoj igri i borbi u ova dva susreta. Pao nam je veliki teret sa leđa te se nadamo da ćemo nakon utakmice finala Kupa za sedam dana konačno dočekati prigodu i da zajednički proslavimo ove pobjede i uspjehe.

Mladost: Biškić 5 Klenović, Stipić 5, Tukulj, Oxenham, Galić, Jukić, Buljac, Buljanović 5, Jurišić 4, Vlašić, Ivanković, Zunić, Dominko, Peršić, Klenović, Grman, Pavešić, Medina i Petričević.

Nada: Kordun 5, Bibić, Perlain, Jelavić-Mitrović, Tomaš, Jurčević, Popović, Čorić 5, Antić, Duje Plazibat 4 Vukša, Domagoj Plazibat 19 , Ivančić, Markić, Vlajčević 5, Čulić, Bužančić, Starčević, Vuletić, Rudić, Šolić.

Kup Hrvatske 2021. - polufinale Zagreb. 24.04.2021.

HARK Mladost - RK Nada 19:38 (14:21)

U drugom polufinalnom susretu Zagreb je na Rudešu uvjerljivo, pomalo neočekivano, svladao momčad Sinja rezultatom 54:14 (40:0).

U finalu Kupa Hrvatske koje je na programu 1. svibnja igrat će RK Nada protiv RK Zagreb.