Australija : Južna Afrika 25 : 32

U šestom kolu Kupa Tri Nacije Južnoafrička republika razbila je Australiju (32:25) na njihovu terenu, u Perthu, ćime su došli na korak do osvajanja Tri Nacije. Za to će im biti dovoljna jedna pobjeda u preostala dva susreta. Mada rezultat 32:25 ne "miriše" na razbijanje, to je samo zato jer su se Springboksi opustili kad su vidjeli da im Wallabiesi ne mogu ništa. Bila je to demonstracija moći velike Južne Afrike! Već od prve minute bilo je jasno da Australija nema recept za aktualnog svjetskog prvaka. Du Preez postigao je zgoditak u 6. minuti. Brzo je izveo kaznu i ubacio se u zonu polaganja. Steyn je pretvorio za 7:0. Tri minute kasnije Australija je ostavila veliku rupu u obrani što je iskoristio Fourie. Čovjek se prošetao i postigao zgoditak za 12:0. Steyn nije iskoristio pretvaranje, uspio je pogoditi vratnicu. Mada se ćinilo da će se Wallabiesi vratiti u igru, Matt Giteau nije pogodio dvije kazne. Steyn je zato pokazao kako se to radi i s velike udaljenosti iz kosa pogodio za 15:0. Australci su nulu na kontu promijenili u 28. minuti kada je Giteau napokon pogodio kazneni udarac. Nedugo zatim domaćima je ispala lopta, odnosno Habana je sjano ukrao i protrčao - sjajna reakcija Južnofrikanca. Steyn je pretvorio za 22:3. Na odmor se otišlo s 22:6 jer je Giteau pogodio kaznu. Na početku nastavka Wallabiesi su postigli zgoditak nakon dugo mučenja. Giteau se dobro probio i nekako rukom u padu postavio loptu iza crte. Isti igrač je pretvorio za 22:13. U 55. minuti Springboksi su raširili obranu domaćih, a Habana je postigao zgoditak. Steyn, opet, pretvorio za 29:13. Do kraja susreta kazneni udarac je pogodio Steyna, a Giteau i Turner postigli zgoditke za domaće, za konačnih 32:25. Giteau je promašio još jedno pretvaranje.