Novi Zeland – pobjednik ovogodišnjeg izdanja natjecanja Kupa Tri Nacije

Odigrana je posljednja utakmica ovogodišnjeg natjecanja Kupa Tri Nacije u kojem je Novi Zeland ostvario rutinsku pobjedu nad Australijom (26:12) i time još jednom dokazao da je dostojan naslova favorita na predstojećem Svjetskom Prvenstvu u Francuskoj.
Prvo poluvrijeme nije donijelo puno uzbuđenja osim drop-kicka Giteau-a i nekoliko uspješno pretvorenih kazni.

Na odmor se otišlo rezultatom 12:6. U drugom poluvremenu, sjajnom obranom i napadom Novi Zeland postiže 2 zgoditka i time sebi osigurava pobjedu.
Australci pomalo umorni i iscrpljeni nisu imali snage suprotstaviti se Novo zelanđanima kojima je ova utakmica zapravo bila iskupljenje za prošli poraz od Australije.

Konačan rezultat 26:12.

Ovom utakmicom završena su službena natjecanja.

Sve momčadi sada odlaze na pripreme za Svjetsko Prvenstvo, nadajući se što boljem plasmanu.

Nadin igrač Tomislav Burazin koji boravi na Novom Zelandom, gledao je utakmicu uživo na Eden Parku.