Super 14

Finale Super Rugby Hurricanes-Lions

j

U subotu 6.8. u Welingtonu domaći Hurricanes ugošćuju u finalu Super ragbija 2016. Lions-e iz Johannsburga, s početkom u 9:35 po hrvatskom vremenu.

Read more...

Waratahs - pobjednici Super XV

jPred 61 823 gledatelja Waratahs su u posljednjoj minuti uzeli svoj prvi naslov pobjednika Super XV pobjedivši Crusaders 33:32.

Sutra veliko finale Super XV

j

Ovaj vikend rezerviran je za ragbi. Dok se na Hrvatskoj ragbi sceni igrači odmaraju i zabavljaju na turnirima beach ragbija (Ploče 02.08.), svjetska scena danas kreće sa "Womens RWC" u Parizu te sutra nastavlja finalom SUPER XV. Snage će odmjeriti Waratahs i Crusaders.

U finalu Super XV. Waratahs dočekuje Crusaders

j

Iako su obje polufinalne utakmice na poluvremenu bile rezultatski dosta tijesne, drugo poluvrijeme i Waratahs i Crusadersi su pokazali zašto je baš njima mjesto u finalu Super XV. za 2014. godinu.

Super rugby polufinale su na redu

j

Na redu su velika polufinala Super XV-ce! Tko ove godine ide u finale doznati ćemo sutra. U Sydneyu igraju Waratahs i Brumbies dok u Chritchurchu na Novom Zelandu Crusadersi dočekuju Sharkse.

Poznati polufinalisti Super 15ce

j

Dok su Waratahs i Crusaders sa samog vrha tablice odmarali ovaj vikend, neki su naporno radili da izbore svoje mjesto u polufinalu. Ovog puta to su uspjeli Sharks i Brumbies.

Super XV. polako ulazi u završnu fazu

j

Super Rugby ovog vikenda doznati će preostale dvije ekipe koje idu u polufinale. U Subotu 19.07. s početkom u 11.40 po Hrvatskom vremenu pogledajte ponajbolji svjetski ragbi.

POČEO SUPER RUGBY 2014.

j

Napokon je zaozbiljno počeo Super Rugby u 2014.godini. Za one koji možda još uvijek ne znaju Super Rugby je po nekima najbolje klupsko prvenstvo u kojemu su klubovi ustvari regije Australije, Južnoafričke Republike i Novog Zelanda i za koje igraju ponajbolji igrači iz tih zemalja.

Super 14, finale: Blue Bulls - Waikato Chiefs 61:17

Rekordnom pobjedom (61:17) nad Waikato Chiefsima, s Novog Zelanda, južnoafrički bikovi došli su do svog trećeg naslova najbolje momčadi Super 14 u posljednje tri godine! Prvi put prvaci su bili 2007. godine.

Mada se očekivalo da utakmica biti neizvjesna do samog kraja Bullsi su ostvarili pobjedu s najvećom razlikom (u finalu) u 14 godina ovog natjecanja. Do subote primat je držao ACT Brumbies koji je 2001. godine s 36:6 bio bolji od Natal Sharksa.
A nije slutilo da će biti tako...

Super 14: u finalu Bullsi i Waikato Cheifsi

Na južnoj hemisferi igrani su polufinalni susreti Super 14, najvećeg klupskog ragbi natjecanja južne hemisfere u kojem sudjeluju predstavnici Australije, Novog Zelanda i Južne Afrike.

Chiefs (NZ) - Hurricanes (Australija) 14:10
Bulls (Južna Afrika) - Crusaders (NZ) 36:23