DOBRO DOŠLI NA SLUŽBENE STRANICE 

»RAGBI KLUB NADA SPLIT«

RAGBI SVJETSKO PRVENSTVO 2015

j

U petak 18.9. utakmicom Engleska-Fidži u 21 sat na Twickenhamu započinje Ragbi Svjetsko Prvenstvo (Rugby World Cup 2015) koje se održava u Engleskoj i Velsu sve do 31.10. kada je predviđena finalna utakmica na istom stadionu.

 

 

 

 

 

Na prvenstvu sudjeluje 20 reprezentacija koje će igrati  48 utakmica i očekuje se preko 2,4 miliona gledatelja na stadionima dok će preko 4 miljarde ljudi pratiti te događaje preko malih ekrana. Sve utakmice u Hrvatskoj možete pratiti na TV programima Sport Kluba.Uz domaćina Englesku najveći favoriti su All Blacks odnosno reprezentacija Novog Zelanda, ali ne smije se otpisati ni Australija, Argentina, Južna Afrika, Irska, Vels  i Francuska koja uvijek daleko dogura.


Raspored utakmica po grupama:

Grupa A

Petak 18. 9. 21:00 Engleska v Fidži Twickenham Stadium, London

Nedjelja 20. 9. 15:30 Vels v Urugvaj Millennium Stadium, Cardiff

Srijeda 23. 9. 17:45 Australija v Fidži Millennium Stadium, Cardiff

Subota 26. 9. 21:00 Engleska v Vels Twickenham Stadium, London

Nedjelja 27. 9. 13:00 Australija v Urugvaj Villa Park, Birmingham

Četvrtak 1. 10. 17:45 Vels v Fidži Millennium Stadium, Cardiff

Subota 3. 10. 21:00 Engleska v Australija Twickenham Stadium, London

Utorak 6. 10. 21:00 Fidži v Urugvaj Stadium MK, Milton Keynes

Subota 10. 10. 17:45 Australija v Vels Twickenham Stadium, London

Subota 10. 10. 21:00 Engleska v Urugvaj Manchester City Stadium

Grupa B

Subota 19. 9. 17:45 Južna Afrika v Japan Brighton Community Stadium

Nedjelja 20. 9. 13:00 Samoa v SAD Brighton  Community Stadium

Srijeda 23. 9. 15:30 Škotska v Japan Kingsholm Stadium, Gloucester

Subota 26. 9. 17:45 Južna Afrika v Samoa Villa Park, Birmingham

Nedjelja 27. 9. 15:30 Škotska v SAD Elland Road, Leeds

Subota 3. 10. 15:30 Samoa v Japan Stadium MK, Milton Keynes

Subota 3. 10. 17:45 Južna Afrika v Škotska St James Park, Newcastle

Srijeda 7. 10. 17:45 Južna Afrika v SAD Olympic Stadium, London

Subota 10. 10. 15:30 Samoa v Škotska St James Park, Newcastle

Nedjelja 11. 10. 21:00 SAD v Japan Kingsholm Stadium, Gloucester

Grupa C

Subota 19. 9. 13:00 Tonga v Gruzija Kingsholm Stadium, Gloucester

Nedjelja 20. 9. 17:45 Novi Zeland v Argentina Wembley Stadium, London

Četvrtak 24. 9. 21:00 Novi Zeland v Namibija Olympic Stadium, London

Petak 25. 9. 17:45 Argentina v Gruzija Kingsholm Stadium, Gloucester

Utorak 29. 9. 17:45 Tonga v Namibija Sandy Park, Exeter

Petak 2. 10. 21:00 Novi Zeland v Gruzija Millennium Stadium, Cardiff

Nedjelja 4. 10. 15:30 Argentina v Tonga Leicester City Stadium

Srijeda 7. 10. 21:00 Namibija v Gruzija Sandy Park, Exeter

Petak 9. 10. 21:00 Novi Zeland v Tonga St James Park, Newcastle

Nedjelja 11. 10. 13:00 Argentina v Namibija Leicester City Stadium

Grupa D

Subota 19. 9. 15:30 Irska v Kanada Millennium Stadium, Cardiff

Subota 19. 9. 21:00 Francuska v Italija Twickenham Stadium, London

Srijeda 23. 9. 21:00 Francuska v Romanija Olympic Stadium, London

Subota 26. 9. 15:30 Italija v Kanada Elland Road, Leeds

Nedjelja 27. 9. 17:45 Irska v Romanija Wembley Stadium, London

Četvrtak 1. 10. 21:00 Francuska v Kanada Stadium MK, Milton Keynes

Nedjelja 4. 10. 17:45 Irska v Italija Olympic Stadium, London

Utorak 6. 10. 17:45 Kanada v Romanija Leicester City Stadium

Nedjelja 11. 15:30 Italija v Romanija Sandy Park, Exeter

Nedjelja 11.17:45 Francuska v Irska Millennium Stadium, Cardiff

Četvrtfinala

Subota 17.10. 17:00 Pobjednik Grupa B v Drugoplasirani Grupa A Twickenham Stadium, London

Subota 17.10. 21:00 Pobjednik Grupa C v Drugoplasirani Grupa D Millennium Stadium, Cardiff

Nedjelja 18.10. 14:00 Pobjednik Grupa D v Drugoplasirani Grupa C Millennium Stadium, Cardiff

Nedjelja 18.10.17:00 Pobjednik Grupa A v Drugoplasirani Grupa B Twickenham Stadium, London

Polufinala

Subota 24.10. 17:00 Pobjednik ČF1 v Pobjednik ČF2 Twickenham Stadium, London

Nedjelja25.10. 16:00 Pobjednik ČF3 v Pobjednik ČF4 Twickenham Stadium, London

Za 3.mjesto

Petak 30.10. 21:00 Izgubljeni PF1 v Izgubljeni PF2 Olympic Stadium, London

Finale

Subota 31.10. 17:00 Pobjednik PF1 v Pobjednik PF2 Twickenham Stadium, London

 


V
iše o prvenstvu možete doznati ovdje .