Kup 6 nacija 2019, treće kolo

Treće kolo ovogodišnjeg Kupa 6 nacija ponovno nam je donijelo pregršt uzbuđenja i osiguralo daljnju neizvjesnost u posljednja dva kola ovogodišnjeg natjecanja.

Francuska je konačno upisala prvu pobjedu ovogodišnjem natjecanju. Nakon propuštenog vodstva protiv Velsa, u prvom kolu i debakla protiv Engleske, na Twickenhamu, francuzi su u subotu, na punom Stade deFrance-u, uspjeli nadigrati Škotsku.
Zbog četiri postignuta zgoditka Francuska je zaradila bonus poen i djelomično vratila samopouzdanje nakon lošeg rezultatskog starta.

Najviše pažnje u ovom kolu privukao je susret Velsa i Engleske u Cardifu. Nakon furioznog starta protiv Iraca i uvjerljive pobjede protiv Francuske s nestrpljenjem se iščekivalo gostovanje engleza na Principallity stadionu u Velsu. U Cardifu smo ponovno svih 80 minuta gledali uzbudljiv sportski triler. Izuzetno napeto je bilo tijekom cijelog susreta na travnjaku, gdje se vodila bespoštedna borba za svaki centimetar terena.

Engleska reprezentacija prva je stigla do vodstva u 18. minuti preko Farrela 3:0, u 24. minuti uzvraćaju domaćini preko Anscombe-a 3:3. Tri minute potom Curry polaže zgoditak kojeg pretvara Farrel i Engleska vodi 3:10. S ovim rezultatom momčadi odlaze na odmor.

Početak drugog poluvremena donio nam je još bržu iaktivniju igru Velsa. Pritisak domaće momčadi rezultirao je dvjema kaznama koje je uspješno pogodio Anscombe u 52. i 57. minuti igre. Vels je stigao na minimalni zaostatak 9:10 uz erupciju oduševljenja domaćih gledatelja na stadionu. Farrel uzvraća preciznim udarcem iz kazne za 9:13 u 63.minuti susreta. Fanatičnom upornošću i taktičkom disciplinom momčad Velsa uspijeva preokrenuti rezultat u posljednjih 12 minuta susreta. Najprije Hill postiže zgoditak u 68. minuti kojeg sada uspješno pretvara Biggar za vodstvo Velsa 16:13.

Deset minuta potom Velšani potvrđuju pobjedu zgoditkom Davisa u 78. minuti nakon prekrasne dijagonale Dana Biggara. Velika pobjeda Velsa nad jednako snažnim i upornim protivnikom. Izbornik Velsa, Warren Gatland, ovom pobjedom napravio je rekord od 12 pobjeda zaredom reprezentacije Velsa u službenim natjecanjima.

Posljednji susret trećeg kola igrao se u nedjelju 24. veljače u Rimu. Italija je pružila snažan otpor favoriziranim Ircima. Unatoč nekim naivnim greškama u prvoj četvrtini utakmice, Italija je uspjela okrenuti rezultat u svoju koristna kraju prvog poluvremena 16:12. U drugom dijelu Irci polako slamaju otpor upornih domaćina te zgodicima Earlsa i Murraya dolaze do druge pobjede u ovogodišnjem natjecanju.

Sada su i Irci ponovno u igri za naslov.U svakom slučaju očekuje nas neizvjesna i uzbudljiva završnica koju ćemo sa zadovoljstvom pratiti.