Kup 6 nacija 2018, trece kolo

Protekli vikend donio nam je pregršt uzbuđenja na stadionima Kupa šest nacija..

Prvi susret igran je na Velodromu u Marseille gdje su se susreli reprezentacija Francuske i Italije. Francuzi su konačno došli do prve ovogodišnje pobjede. Talijanska momčad predvođena legendarnim kapetanom Sergiom Parisseom solidno je pružala otpor domaćinima prvih 60 minuta susreta. Ipak na kraju je došla do izražaja veća kvaliteta i širina igračkog kadra francuske momčadi.

U Dublinu nakon očekivano teške i neizvjesne borbe Irci su izvojevali svoju treću ovogodišnju pobjedu. Nakon vrlo čvrstog i izjednačenog prvog poluvremena Irci se u prvih 15 minuta nastavaka sa dva postignuta zgoditka odvajaju na respektabilnih 27:13.
Uporni Velšani se ne predaju već sve odlučnije napadaju liniju obrane irske momčadi. Odlučnost i upornost velšana se isplatila te su tri minute prije kraja susreta stigli do vrlo neizvjesnih 30:27. U vrlo dramatičnoj završnici velšani imaju loptu, kreću u napad i priliku da susret završe u svoju korist. U pokušaju da rašire igru na lijevoj strani irske obrane izvanredno krilo irske momčadi Jakob Stockdale presijeca loptu velšana i po isteku posljednje sekunde susreta polaže zgoditak kojeg pretvara Carbery za konačnih 37:27. Oduševljenje na prepunom Aviva stadionu i značajna pobjeda Irske nad renomiranim protivnikom.

Drugi derbi susret trećeg kola igrao se na legendarnom Murrayfieldu, u Edinburghu. Susreti ragbijaških reprezentacija Škotske i Engleske za tzv. Calcutta Cup datiraju od davne 1879.god. U ukupnom skoru uspješniji su reprezentativci engleske skorom 74:40 uz 14 neriješenih susreta. Zanimljivo je da Škotska nije pobijedila Englesku na Murrayfieldu od 2008.god. Ove godine Škotska je ušla u natjecanje s velikim ambicijama i svi su s nestrpljenjem iščekivali susret s engleskom reprezentacijom. S druge strane Engleska otkad ih vodi australac Eddie Jones samo je jednom poražena u posljednjih 25 susreta. Susret je sasvim ispunio očekivanja i na ogromnu radost domaćina Škotska je pobijedila rezultatom 25:13.
Izuzetno kvalitetno škotska reprezentacija je odigrala u prvom poluvremenu kad je stekla prednost od 22:6.

U tom periodu Škotska je postigla čak tri zgoditka, Jones u 14. i 37. min. te Maitland 30' uz tri precizna pucanja Laidlawa nasuprot dvije kazne koje je za goste postigao Farrell.
Sva nastojanja engleske momčadi da u nastavku promijene tijek susreta zapela su na granitnoj škotskoj obrani. Na kraju 25:13 za Škotsku te dugoočekivano slavlje uz rijeke piva i viskija ljubitelja ragbija diljem Škotske

Kup šest nacija III. kolo Rezultati
23.02. Francuska - Italija 34:17 (11:7) Velodrom, Marseille,                Gledatelja: 50 600
24.02. Irska – Vels 37:27 (15:13) Aviva Stadium , Dublin,        Gledatelja: 51.700
24.02. Škotska - Engleska 25:13 (22:6) Murrayfield , Edinburgh,        Gledatelja: 67 144