Novi Zealand pregazio Francusku

Od prijateljskih međunarodnih susreta odigranih za vikend, najzanimljiviji je bio ogled Francuske i Novog Zelanda. Unatoč odličnim partijama u test utakmicama, uključujući i pobjedu nad aktualnim svjetskim prvacima Južnom Afrikom, Francuzi nisu bili dostojan protivnik All Blacksa.
Francuska - Novi Zeland 12:39

Nije ovo bila godina All Blacksa, ali s obzirom na igru koju su prikazali protiv Francuza, to je stvar prošlosti. Domaći nisu mogli pratiti brzi napad All Blacksa, a nisu mogli parirati ni njihovu skupu. Nisu izgledali kao protiv Južne Afrike. Gosti su postigli pet polaganja. Francuzi su pri minusu od deset poena (12:22) imali dva kaznena udarca, ali je Dupuy promašio oba. All Blacksi su na turneji po sjevernoj hemisferi pobijedili Wales, Englesku i Francusku. Kretanje rezultata: 3:0, Dupuy KAZNA; 3:5 Muliaina ZGODITAK; 3:7 Carter PRETVARANJE; 6:7, Dupuy KAZNA; 9:7, Dupuy KAZNA; 9:12, Sivivatu ZGODITAK; 9:15, Carter KAZNA; 9:20, Kaino KAZNA; 9:22, Carter PRETVARANJE; 12:22, Trinh-Duc DROP GOL; 12:25, Carter KAZNA; 12:30, Jane ZGODITAK; 12:32, Carter PRETVARANJE; 12:37 Smith ZGODITAK; 12:39, Carter PRETVARANJE.

Italija - Samoa 24:6

Konačno su i Talijani nekoga pobjedili, i to nakon niza od 13 poraza! Domaći su postigli dva polaganja - oba Luke McLean. Drugi im je bio kazneni zgoditak koji je dodijelio sudac zbog pogreške Samoe u skupu. Mirco Bergamasco je postigao osam poena (dvije kazne i pretvaranje), Craig Gower kaznu, a Tito Tebaldi drop gol. Za Samou Titi Esau je pogodio dvije kazne. Samoin Henry Fa'afili iskljucen je zbog starta na McLeanu. Opasno ga je oborio s leda za vrat.

Irska - Južna Afrika 15:10

Aktualni svjetski prvaci, Južna Afrika, nikako da opravdaju naslov na turneji po Europi, iako su ovaj put pali protiv aktulanog osvajaca Šest nacija. Irci su studeni završili neporaženi, s Australijom su odigrali 20:20, i ponizili Fidži s 41:6. U susretu s Južnom Afrikom sve poene za domaće 'kiknuo' je Jonathan Sexton. Pogodio je pet od sedam kaznenih udaraca. Sprinboxi su postigli polaganje preko Schalkea Burgera. Ipak, mogu biti sretni što su, s obzirom na grubu igru koju su prikazali, ostali s 15 igrača na terenu. Irci su dominirali u drugih 40 minuta i vratili se iz minusa 6:10. Lošu utakmicu za goste odigrao je Morne Steyn. Promašio je nekoliko kazni, a mučio se i s kontrolom lopte. Sprinboksi doma idu s jednom pobjedom u četiri susreta, i to protiv slabe Italije.

Škotska - Argentina 6:9

Škotski pobjednicki niz s trenerom Andyjem Robinsonom došao je kraju, a Argentina je na Murrayfieldu neporažena vec 19 godina! Gosti su dominirali u prvom dijelu, ali su voditi tek 6:0, što im je s dvije kazne omogućio Phil Godman. Dvije kazne za poravnanje rezultata u 58. minuti pogodio je Martin Rodriguez. Gosti su slavili drop golom Rodrigueza u 78. minuti, odnosno pred sam kraj susreta. žuti karton u 50. minuti dobio je domaći igrač Hines.

Wales - Australija 12:33

Walesu su se rano ozlijedili Shane Williams, Leigh Halfpenny i Matthew Rees, ali Leigh Halfpenny i Stephen Jones držali su ih na 12:23 do poluvremena. Moglo je biti još gore. U dvije godine Warrena Gatlanda ovo je najteži domaći poraz Walesa, drugi najveći u njegova 22 testa s Walesom. Digby Ioane, James Horwill i David Pocock postigli su zgoditke u prvih 40 minuta, a pobjedu je zapečatio Tatafu Polota-Nau.