Heinken kup, četvrtfinala

Prošlog vikenda odigrani su prvi susreti četvrtfinala Heineken Cupa u kojima su polufinale izborili (igrao se samo jedan susret!) Leicester Tigers (Engleska), Cardiff Bluesi (Wales), Munster (Irska) i Leinster (Irska). U Cardiffu su Bluesi dočekali jedinu momčad koja je triput, u četrnaest godina, osvajala H-kup, francuski Toulouse. Domaći su ih u susretu bez polaganja porazili preciznijim pogađanjem kaznenih udarca.
Dvostruki prvaci su se u Leicesteru suprostavili također bivšem prvaku Batha. Domaći su poveli preko dva kaznena udarca, a gosti su u 31. minuti preko Berneua polaganjem i pretvaranjem prešli u vodstvo. Kasnije su kaznenim udarcem povisili prednost na 10:6, no Vesty je s dva precizno izvedena kaznena udarca okrenuo na 12:10 u korist domaćina. Maddock je u 64. minuti, nakon sjajne akcije, položio i opet su gosti vodili, 15:12. Dvije minute kasnije Vesty je pogodio kazneni udarac i bilo je 15:15.
U posljednjoj minuti susreta Vesty je prevario obranu protivnika, fintirao je dodavanje i nabio loptu, jednog igrača je izbacio fintom, drugog pretrčao i sjajnim skokom zabio za pobjedu Leicestera 20:15. Murphy nije iskoristio polaganje.

Branitelj naslova, Munster demolirao je Ospreyse iz Swanseaja. Završilo je 43:9! Ronan O'Gara postigao je 17 poena, a polaganja su postigli Keith Earls (dva), Paul Warwick (jedno + dva drop gola) i Paul O'Connell (jedno). Susret s najmanjim rezultatom odigrali su u Engleskoj na Twickenhamu Harlequins i irski Leinster. Contepomi je s dva kaznena udarca doveo goste u prednost, a u 64. minuti Brown je ostvario polaganje koje igrač s klupe Malone nije zabio. Jedna i druga momčad dobila je po žuti karton.

Rezultati:
Cardiff Blues - Toulouse 9:6
Leicester Tigers - Bath 20:15
Munster - Ospreys 43:9
Harlequins - Leinster 5:6

Polufinali susreti igrat će se 2. i 3. svibnja u Limericku, odnosno Cardiffu, a finale će se igrati 23. svibnja u Edinburghu.