Ocjene: / 1
LošNajbolji

j

Ragbijaši Nade upisali još jednu značajnu pobjedu na gostovanju u Ljubljani.

Unatoč brojnim problemima oko kompletiranja sastava splitska momčad uspjela je nadigrati velikog rivala. Posebno kvalitetno splitska momčad odigrala je u prvom poluvremenu kad je stekla značajnu prednost.
Vrlo dobru igru skupa splitske momčadi kapitalizirali su igrači linije.

Obranu Ljubljane prvi je načeo iskusni Antić već u 5. minuti susreta. U nastavku prvog poluvremena zgoditke za Nadu postižu centri splitske momčadi snažni i brzi Ivančić u 18. i Rudić u 25. minuti susreta.
Uz dva uspješna pretvaranja mladog Duje Plazibata Nada stiže do respektabilnih 19:0. Tek u 39. minuti Ljubljana uspijeva postići prve poene na utakmici.
Zgoditak za domaćina postigao je Gal Okič 5:19.
Odličnu igru splitske momčadi u prvom poluvremenu okrunio je snažni Perlain zgoditkom u posljednoj minuti prvog dijela utakmice. Plazibat uspješno pretvara za visoko vodstvo splićana 5:26.

U nastavku preokret. Sada igrači Ljubljane imaju inicijativu. Zgodicima Jamnika u 43 i Miheliča u 56 minuti uz pretvaranja Kavčića i Jamnika Ljubljana stiže na 19:26.
Vrhunac uzbuđenja stiže desetak minuta potom kada Ammar Suljić zgoditkom dovodi Ljubljanu nasamo dva poena razlike 24:26.
Igrači Nade posljednjim atomima snage uspijevaju zadržati vodstvo a pitanje pobjednika rješava Josip Boko zgoditkom u pretposljednjoj minuti susreta za splitsku momčad.
Duje Plazibat upisuje svoje četvrto uspješno pretvaranje za konačnih 24:33.

Još jednom smo svjedočili pravom sportskom trileruna Ovalu gdje su obje momčadi pored ragbijaške vještine pokazale istinski karakter i snagu volje.
Utakmica koju će dugo pamtiti akteri i gledatelji po svom neuobičajenom tijeku i dramatičnom raspletu.
Sigurno će biti ogroman motiv i poticaj za nastavak natjecanja kod igrača obje momčadi.

PH V kolo Ljubljana, 2.11.2019.
RK Ljubljana - Ljubljana - RK Nada - Split 24:33 (5:26)
Igralište: Oval Stanežiče
Gledatelja 300

Ljubljana: Okič, Sambol, Lah, Puš, Hočevar, Šercer, Železnik, Miljuš, Radelj-Šemrov, Kavčić 2, Jamnik 7,Mihelič 5, Kralj-Podobnik, Penko, Okič 5, Pilko, Penko, Nigerl, Rman, Gobec, Suljić 5, Magušar, Lazić.
Nada: Miljak, Bibić, Pertlain 5, Vugdelija, Boko 5, Đurović, Miletić, Popović, Vuletić, Du. Plazibat 8, Markić,Ivančić 5, Rudić 5, Abramušić, Antić 5, Čulić, Šolić

Zagreb, 2.11.2019.
RK Zagreb – Zagreb – HARK Mladost - Zagreb 14:22 (0:12)
Igralište: Rudeš
Gledatelja 250

U ovojesenskom zagrebačkom derbiju više uspjeha imali su igrači HARK Mladosti. Predvođeni iskusnim Nikom Jurišićem uspjeli su pobijediti gradskog rivala na njegovu Rudešu.
Momčad Mladosti bila je uvjerljivija u prvom poluvremenu kad je upravo Jurišić dvaput zgoditkom i jednim pretvaranjem uspješno završio akcije gostujuće momčadi.
Na poluvrijeme se odlazi  vodstvom Mladosti 12:0.

U nastavku Oxenham povećava vodstvo„mladostaša“ na 17:0. Kad se činilo da će gosti do sigurne pobjede igrači Zagreba preuzimaju inicijativu te zgodicima Madanawe i Reškovića uz dva uspješna pretvaranja Concija stižu do aktivnih 14:17.
Utakmica ponovno postaje zanimljiva nastojanjem igrača Zagreba da stignu prednost igrača Mladosti. U završnici ipak iskusnija momčad vješto koristi pogreške mladih srčanih igrača Zagreba te Biškić zgoditkom postavlja konačnih 14:22 za Mladost.

Očito je da su igrači Zagreba s ogromnom željom ušli u susret s iskusnijim gradskim rivalom.
U toj želji zbog dva žuta kartona igrali su dvadeset minuta s igračem manje što im je uvelike otežalo posao u susretu s viceprvakom Hrvatske.
U svakom slučaju nagovještaj uzbudljivog nastavka sezone za oba zagrebačka kluba.

Zagreb: Birkić, White, Juss, Shorter, Fatović, Galić, Livaić, Rešković 5, Kadić, Newton, Juričić, Conci 4,Madanawa 5, Ban, Roguljić, Hasija, Šuklje, Belobrajdić, Vukovac, Kellet, Kostić, Jurić.
Mladost: M. Slaviček, Biškić 5, Brečić, Stipić, Oxenham 5, Galić, Dumančić, Buljac, Muhoberac, Jurišić 12,Ivanković, Žunić, Stojanovski, Vlašić, Buljanović, Turkulj, Grman, Jukić, K. Slaviček, Bunić