Pobjeda Nade u srazu s Zagrebom

Ocjene: / 1
LošNajbolji

j

U četvrtom kolu PH  u ragbiju splitski ragbijaši svladali su momčad Zagreba na igralištu pod Marjanom,rezultatom 26:12. Video snimku utakmice pogledajte ovdje.

U tom periodu Nada je stekla veliku prednost postigavši četiri zgoditka. Uz dinamičnu i efikasnu igru u napadu  Nada je odigrala  bez greške u obrani. Od samog početka utakmice  vrlo discipliniranom i odgovornom igrom stvarala je pritisak na glavne pokretačke poluge gostujuće momčadi. Pravovremenim zatvaranjem  Newtona, Concija  te Peni Ratu Madanawe  otupili su kreativni dio gostujuće momčadi. Igrači Zagreba unatoč  primjerenom trudu  te tehnički i taktički korektno odrađenom poslu  poluvrijeme su završili   bez postignutog poena. Goste je načeo u 14. minuti Bibić, a Domagoj Plazibat pretvorio za 7:0.  Pet minuta kasnije zgoditak postiže Domagoj Plazibat za 12:0.  Desetak minuta kasnije zgoditak za Nadu postiže Popović, Do. Plazibat ponovno uspješno pretvara za 19:0. Odlično prvo poluvrijeme splitskih ragbijaša zaključuje stariji brat Plazibat svojim drugim zgoditkom na današnjoj utakmici te još jednim uspješnim pretvaranjem. Poluvrijeme Nada - Zagreb 26:0.

Nada, sigurna u vodstvo, ulazi opuštenije u nastavak susreta. Prvi dio drugog poluvremena prolazi bez promjene rezultata. Konačno sav trud gostujuće momčadi dolazi na naplatu u 62. minuti susreta. Uspješnu akciju gostiju zgoditkom završava mladi reprezentativac Šimun Krmek. Newton uspješno pretvara za 26:7. U posljednjoj minuti susreta gosti su još jednom uspješni. Rešković postiže zgoditak za  konačnih 26:12. Ovom pobjedom Nada je učvrstila  čelnu poziciju na prvenstvenoj tablici te puna samopouzdanja iščekuje nastavak natjecanja.

Nada: Boko, Bibić 5, Perlain, Jurčević, Perić, Đurović, Kodžić, Popović 5, Vuletić, Vlajčević, Ivančić, Rudić, Do. Plazibat 16, Markić, Du. Plazibat, Čulić, Miljak, Kordun, Šolić, Vugdelija, Antić, Abramušić

Zagreb
: Hasija, Micha, Belobrajdić, Shorfer, Galić, Krmek 5, Livajić, Rešković 5, Newton 2, Roguljić, Juričić, Conci, Kadić, Madanawa, Ban, Šuklje, Juss, Birkić, Fatović, Vukovac, Jurić, Kostić

Slijedeće kolo Nada u okviru proširenog prvenstva Hrvatske igra protiv RK Ljubljana u Sloveniji.