Nadi pripao dalmatinski ragbijaški derbi u Sinju

Ocjene: / 1
LošNajbolji

j

Splitska momčad zasluženo ostvarila drugu prvenstvenu pobjedu na uvijek zahtjevnom gostovanju u Sinju. Scenario utakmice sličan kao u prošlotjednom susretu u Splitu protiv Mladosti.

Nada je kvalitetnije otvorila susret  i već u 5. minuti povela iz kazne preko Domagoja Plazibata 0:3. U 27. minuti   ponovno Plazibat uspješno zgoditkom završava akciju  splitske momčadi te pretvoriti za prednost od 0:10. Sedam  minuta prije kraja prvog dijela  Sinj zgoditkom i pretvaranjem  Prološčića smanjuje na 7:10. Unatoč činjenici da do kraja poluvremena igra s igračem manje zbog  žutog kartona Rudića  Nada, u 37. minuti, zgoditkom Ivice te pretvaranjem Plazibata ponovno ostvaruje prednost od 10 poena razlike 7:17. S ovim rezultatom završava prvo poluvrijeme.U nastavku susreta nakon deset minuta „hlađenja“ u igru se vraća Rudić , Nada je kompletna. Netom potom žuti karton dobio je  Jukić i slijedećih 10 minuta momčad Sinja nastavlja susret s igračem manje.  Kao i u situaciji pred kraj prvog poluvremena kad je Nada igrala s igračem manje, isključenje Jukića nije bitno poremetilo tijek igre sinjske momčadi.  Klarić Kukuz  u 51, minuti  promašuje udarac iz kazne.  Dvije minute potom Marko Grčić probija obranu splitske momčadi  i postiže zgoditak  kojeg ovaj put uspješno pretvara Klarić-Kukuz za 14:17. Do kraja susreta  Nada kontrolira  sve pokušaje domaće momčadi  da preokrenu rezultat. Bilježimo  pokušaj Plazibata   iz kazne  u 63. minuti.  Isti igrač, ponovno iz kazne,  u 77. minuti postiže konačnih 14:20 za splitsku momčad.   Vrijedna pobjeda splitske momčadi   koja sada mirno sa dvije pobjede iz dva susreta dočekuje reprezentativnu stanku. Sinj unatoč golemom trudu i htijenju igrača još nije okusio slast pobjede u ovogodišnjem prvenstvu. Četiri tjedna prvenstvene stanke dobro će doći sinjskoj momčadi da osvježi redove i kvalitetnije se pripremi za nastavak prvenstva.

Zagreb – Ljubljana  19:5 (19:0)
Igralište na Rudešu Gledatelja 250
Zagreb: Rešković, Galić, Kadić, Fatović, Birkić, Roguljić; Gudelj (5), Livajić, Šuklje, Juričić (5), Newton (4), Conci, Madanawa (5) , Belobrajdić, Jurić, Romčević-Vlahović, Hasija, Vukovac, Ban i Pomper
Ljubljana: Lah, Dobnikar, Šecer, Miljuš, G. Okič, Sambol, I. Okič, Puš, Penko, Jamnik, Radelj-Šemrov, Fogec, Lazič, Jewell  (5), Kraljm Javornik, Gobec, Gantar.

Na  Rudešu nastavak dobrog starta zagrebaša u novoj prvenstvenoj sezoni. Nakon uspjeha u Sinju „bijeli lavovi“ su ovaj put na svom igralištu svladali slovenskog prvaka Ljubljanu rezultatom 19:5. Jason Newton uspješno predvodi mladu momčad  za koju već sada možemo reći da je najveće ugodno osvježenje nacionalnog prvenstva. Zagreb je u prvom dijelu susreta s Ljubljanom tečnom igrom ostvario  prednost od prilično visokih 19:0. U nastavku susreta  nisu dozvolili igračima slovenskog prvaka da se razmašu te su gosti tek počasnim zgoditkom Jewella  umanjili razliku na 19:5.  Novo  zasluženo slavlje zagrebačke momčadi. Slijede tri tjedna reprezentativne pauze, a u nastavku sezone  momčad s Rudeša očekuju još veći izazovi te susreti s braniteljem naslova splitskom Nadom te gradski derbi s viceprvakom,  momčadi HARK Mladosti.