Ocjene: / 0
LošNajbolji

j

Uoči početka jesenje ragbijaške sezone, u subotu  7. rujna  s početkom u 16,00 sati, na Starom placu, snage su odmjerile momčadi Nade i Zagreba.

Ljubitelji ragbija  u Splitu odgledali su  vrlo zanimljiv i krajnje neizvjestan  susret. Momčad Zagreba,  ove jeseni  pojačana s tri mlada ali vrlo kvalitetna igrača, splitskoj publici predstavila se kao čvrsta i disciplinirana momčad. Dapače veći dio utakmice gosti su imali više inicijative odnosno bolje reći kvalitetnije su kontrolirali loptu od domaćih igrača. Na igračima Nade vidjelo se da su tek izišli iz teretane, pokreti još nemaju mekoću i pravu brzinu. Rekli bismo uobičajeno dva tjedna prije početka prvog službenog prvenstvenog susreta. Veliki broj tehničkih pogrešaka, krivih dodavanja, ispalih lopti uvjetovao je  da je Nada čitavo prvo poluvrijeme imala podređenu ulogu tj. stalno se morala braniti i suzbijati napade gostiju. Pridošlice u momčadi Zagreba Jason Newton, Damir Consi i Peni Ratu  unijele su kvalitativne promjene u redove gostujuće momčadi. Igra Zagreba dobila je na tečnosti, probojnosti  i racionalnosti. Gosti su kvalitetno kontrolirali loptu u rakovima i autima te stalno tražili rupe u obrani domaće momčadi. Inicijativa gostujuće momčadi rezultirala je i rezultatskom prednosti zagrebačke momčadi tijekom prvog poluvremena. Zgoditkom Consija  i pretvaranjem Newtona Zagreb je došao u vodstvo  7:0 već u 6 minuti susreta. Nada preko Vlajčevića i D. Plazibata uzvraća u 25 minuti 7:7. Gosti zgoditkom Peni Ratua, uz ponovno uspješno pretvaranje Newtona stižu do novog vodstva14:7  u 33 minuti susreta. Momčadi na odmor odlaze s ovom prednošću gostiju.

U nastavku gosti ponovno konkretniji. Newton iz kazne povećava na 7:17u 47. minuti susreta. Nada konačno uspijeva osigurati kvalitetniji i brži protok lopte te sve opasnije prijetiti obrani gostiju. Pritisak domaće momčadi rezultira zgoditkom Popovića u 64. minuti. Plazibat ponovno precizan iz pretvaranja za 14:17. Do kraja susreta vodila se ravnopravna borba na obje polovice igrališta. Obje momčadi propuštaju nekoliko izglednih prilika Nada konačno u posljednjoj minuti susreta zgoditkom Dodoje preokreće rezultat u svoju korist. Uz treće uspješno pretvaranje Plazibata  konačan rezultat 21:17 za splitsku momčad.

Nada: Boko, Čulić, Perlain, Tomaš, Jurčević, Đurović, Kodžić, Popović 5, Vuletić, Vlajčević 5, Dodoja 5, Rudić, Burazin, Ivica, D. Plazibat 6,Bibić, Kordun, Perić, Vukdelija i Antić.

Zagreb: Šuklje, Hasija, Juss, Fatović, Krmek, Galić, Rešković, Kellett, Newton 7, Roguljić, Jurić, Consi 5, Ratu 5, Holjevac, Ban, Didaković.