LošNajbolji

j

Nada hrabro i odlučno do pobjede na Ovalu.

Miljak, Bibić, Grubišić, Čorić, Perlain, Jelavić, Olujić, Jurčević, Burazin, Dodoja, Vuletić, Frlan , Lerotić,Draganić. Malo bolji poznavatelji ragbija pomislili bi da nabrajamo istaknute pojedince derbija u Ljubljani.
Koliko god vrijedna bila pobjeda u Ljubljani, da se ističe 14 igrača pojedinačno, malo je previše.

Ne, nabrojeni igrači predstavljaju gotovo jednu cijelu, izuzetno jaku postavu koja nije bila na raspolaganju stručnom stožeru Nade u Ljubljani. Nada je po tko zna koji put dokazala da boj ne bije sjajno oružje već srce u junaka.
Hrabrom, možemo reći drskom odlučnošću desetkovani sastav Nade uspio je nadigrati domaćina i nanijeti mu bolan poraz nadomaćem terenu.

Od samog početka utakmice splitska momčad krenula je odvažno, svjesna da samo izuzetnim zalaganjem i požrtvovnošću mogu nadomjestiti izostanak velikog broja kvalitetnih pojedinaca koji su ostali u Splitu. Momčad je odigrala fantastično od prve do posljednje minute susreta. Sreća prati hrabre, pa je tako Nada u prvoj trećini utakmice uspjela realizirati sve svoje prigode i u 19. minuti stekla vodstvo od 15:0. Dok su se iznenađeni domaćini pribrali završilo je poluvrijeme vodstvom Nade 20:6.

Nakon brzog zgoditka Nade u 42 minuti, nastavak susreta donio je pregršt uzbuđenja u nastojanju domaćina da stigne prednost razigranih gostiju. Uporni zmajčeki u slijedećih dvadeset minuta susreta preko Radelj-Šemrova i Kavčića uspijevaju smanjiti zaostatak na 20:27 u 62. minuti. Nada uspijeva odoljeti napadima domaćine te trećim zgoditkom Vlajčevića uz precizna pucanja Rosa mirno privodi susret kraju uz konačan rezultat 20:37 za splitsku momčad.

Izuzetno vrijedna i zaslužena pobjeda tim je slađa jer je ostvarena uz izvanredan trud i zalaganje kompletne momčadi. Splitski mladići pokazali su pored hrabrosti i fizičke moći zavidan karakter i čvrstoću volje.
Odigrali su vrlo zrelo i taktički disciplinirano tijekom cijelog susreta a naročito pred kraj utakmice kad su se domaćini približili na samo sedam poena razlike te nastojali svim snagama okrenuti susret u svoju korist. Ovako kvalitetno otvaranje, vrijedna pobjeda na početku regionalnog natjecanja sigurno će doprinijeti rastu samopouzdanja i pozitivne atmosfere uredovima splitske momčadi.