Kup Hrvatske 2019. osvojio Sinj

Ocjene: / 0
LošNajbolji

j

U finalu Kupa Hrvatske,  na igralištu SC „Andrija Alčić i Ivica Poljak Sokol,“ ragbijaši Sinja nadigrali su momčad zagrebačke Mladosti.

Vrijedan trofej, prvi u povijesti  sinjskog momčadskog sporta od subote krasit će  prostorije sinjskih ragbijaša. Na oduševljenje preko 2000 prisutnih gledatelja , na čemu ima mogu pozavidjeti mnogi popularniji i medijski zastupljeniji sportovi,  ragbijaši Sinja nakon fizički i psihički iscrpljujuće utakmice zasluženo su slavili svoj prvi veliki trofej osvojen u seniorskoj kategoriji. U utakmici ravnopravnih protivnika, igrači Sinja izvukli su posljednji  atom energije  te u posljednoj četvrtini utakmice nakon 60 minuta velike i neizvjesne borbe uspjeli savladati renomiranog protivnika. Nakon početnog pritiska domaće momčadi u prvim  minuta susreta, Mladost uspostavlja ravnotežu  i u dva navrata opasno prijeti pred prostorom zgoditka domaće momčadi. U jeku pritiska gostujuće momčadi, lopte se domogao danas izvanredni Prološčić, snažno i brzo povukao, navukao nekoliko igrača Mladosti na sebe,  idealno poslužio Boška Vučkovića koji postiže  zgoditak u 20. minuti za vodstvo Sinja 5:0.

Pavlović neuspješan iz pretvaranja. Nakon primljenog zgoditka gosti ponovno  pritišću domaćina. U 33. minuti  snažnim skupom osvajaju prostor da bi   nakon brzog prijenosa lopte do krila, Vlašić uspješno završio akciju  zgoditkom 5:5. Jurišić uspješno pretvara i dovodi goste u vodstvo 5:7. Utakmica se nastavlja uz obostranu čvrstu igru bez uzmaka. Pred sami kraj poluvremena Sinj ponovno brzim prijenosom lopte između kapetana Grčića i Vučkovića stvara pomutnju u redovima gostiju a snažni Grčić završava akciju zgoditkom na oduševljenje mnogobrojnih navijača domaće momčadi. Pavlović ovaj put uspješan iz pretvaranja   za novo vodstvo Sinja 12:7.
Kraj prvog poluvremena.

Nastavak susreta  ponovno donosi izjednačenu igru, sa mnogo  snažnih duela bez rezultatskih promjena u prvih petnaestak minuta. Niko Pavlović preciznim udarcem iz kazne daje domaćinima malo daha 15:7. Uporni gosti netom potom novim zgoditkom Buljca  i pretvaranjem Jurišića vraćaju utakmicu u egal 15:14. Momčadi su iscrpljene i rade se  izmjene za samu završnicu susreta. Desetak minuta vodi se silovita borba za prevagu ali  bez promjene rezultata. A onda eksplozija oduševljenja.

Igrači Sinja uspijevaju brzo prenijeti loptu linijskim igračima a Ivan Klarić Kukuz s loptom ulazi u prostor zgoditka Mladosti, polaže za 20:14, Pavlović ponovno uspješan iz pretvaranja 22:14. Do kraja susreta je 10 minuta i Mladost ulaže posljednje napore da stigne vodstvo domaće momčadi. Igrači Sinja uz podršku publike uspješno odolijevaju napadima gostiju a Prološčić još jednim odličnim prodorom i zgoditkom rješava pitanje pobjednika.

Pavlović pretvara za 29:14. U posljednjim trenucima susreta   Vlašić  za Mladost  postiže svoj drugi zgoditak na finalnoj utakmici za konačnih 29:19. Posljednji zvižduk suca Bartolića označio je početak velikog slavlja novih junaka cetinske krajine.
Da bi se domogli pobjedničkog pehara sinjska momčad je  u roku od osam  dana morala pobijediti  dvije najkvalitetnije hrvatske ragbijaške momčadi.
U polufinalu  nadvisili su aktualnog Prvaka Hrvatske  splitsku Nadu, da bi u finalu pobijedili sada već bivšeg pobjednika Kupa momčad HARK Mladosti.
Tim uspjeh sinjskih ragbijaša dobiva još više na  vrijednosti . Čestitke svim igračima i vodstvu sinjskog kluba na osvajanju  povijesnog trofeja.

RK  Sinj   -  HRK Mladost   29:19 (12:7)

SC „Andrija Alčić i Ivica Poljak Sokol“

Gledatelja:2000

Sinj: Žigo, S. Brčić, I. Jukić, Mastelić, Brčić-Šušak, Filipović-Grčić, Budimir, Tomić, Kovačić, Prološčić (5), B. Vučković (5), B. Vučemilo, Grčić (5), Klarić-Kukuz (5), Pavlović (9), D. Jukić, I. Brčić, Miloš, Labrović, Cvrlje, Penić, Svaguša.

Mladost: Biškić, Brečić, Stipić, Žunić, Buljac (5), Galić, Slaviček, Dumančić, Bunić, Jurišić (4), Fišić, Ivanković, Oxenham, Vlašić (10), Peršić, Sakić, Pišić, Balić, Dominko, Trkuh, Muhoberec, Buljanović.

RK Nada čestita RK Sinj na ovom povijesnom uspjehu osvajanju Kupa Hrvatske u ragbiju!