Nadi pripao dalmatinski derbi

Ocjene: / 0
LošNajbolji

j

Unatoč jakoj buri i motiviranom domaćinu splitski ragbijaši još jednom su nadvisili vrlo dobru momčad Sinja.

Splitska momčad pokazala je prisebnost i taktičku disciplinu tijekom cijelog susreta. U prijelomnim trenucima utakmice tijekom drugog poluvremena znalački je koristila pogreške domaćih igrača, vješto stvarala prednost te rutinirano privela susret u svoju korist. Utakmica  je očekivano započela obostrano žustrom igrom,  sa snažnim i čvrstim duelima. Zbog jakog vjetra znalo se da će veliku ulogu tijekom susreta imati pucači, Pavlović u redovima domaćina te Rosso u redovima Nade. Momčad Sinja  u prvom dijelu susreta upravo preko Pavlovića  iz kaznenih udaraca dvaput stiže do vodstva. Nada ne gubi prisebnost zbija svoje redove, snažnom i čvrstom obranom ne dozvoljava da se domaći igrači razmašu te dođu do osjetnog vodstva. U otvorenoj igri splitska momčad počinje ozbiljnije prijetiti te ubrzo zgoditkom Antića i pretvaranjem Rossa okreće rezultat u svoju korist 10:6. Obje momčadi ne posustaju već traže put ka prostoru zgoditka protivničke momčadi. Sada Nada prva povećava prednost preko  zapaženog Domagoja Plazibata uz pretvaranje Rossa 17:6. Ubrzo kapetan sinjske momčadi Marko Grčić uz pretvaranje Pavlovića smanjuje na minimalnih 17:13. Pred kraj  vrlo zanimljivog i rezultatski neizvjesnog  prvog poluvremena splitska momčad ponovno preko  raspoloženog Plazibata i Rosse stiže do vodstva 24:13.

Nastavak susreta donosi nova uzbuđenja, domaća momčad ponovno prva poentira preko Pavlovića 16: 24. U nastojanjima domaćih igrača da stignu prednost gostiju u 55. minuti  Filipović čini kobnu pogrešku, dobiva žuti karton zbog unfer igre  te ostavlja svoju momčad 10 minuta  da igra sa igračem manje. Gostujuća momčad vješto koristi brojčanu prednost te zgoditkom Vlajčevića dolazi do vodstva 29:16.  Sva daljnja nastojanja domaćih igrača da stignu prednost gostiju u posljednjoj četvrtini utakmice razbijaju se o granitnu obranu  splitske momčadi. Do kraja susreta Nada kontrolira igru te preko hladnokrvnog Rossa dvaput iz kaznenih udaraca stiže do konačnih 16:35.  Na kraju možemo reći da je dalmatinski derbi ispunio očekivanja. Momčad Nade zasluženo nosi bodove u Split a sve pohvale idu i  igračima Sinjua koji su pružili čvrst otpor i bili ravnopravni takmac splitskoj momčadi tijekom većeg dijela susreta.

SC „Andrija Alčić i Ivica Poljak Sokol“     Gledatelja 300.

Sinj: Žigo, S. Brčić, I Jukić, M. Miloš, Mastelić, Penić, Budimir, T. Miloš, Kuštre, Prološčić, Šolto, Vučemilo,Grčić (5), Filipović, Pavlović (11), Ratković, I. Brčić, D. Jukić, Cvrlje, Brčić-Šušak, Efendić

Nada:Šarić, Čulić, Perlain, Perić, Kodžić, Ćorić, Đurović, Popović, Antić (5), Rosso (15), Vlajčević (5), Rudić, Burazin, Draganić, Plazibat (10), Bibić, Borozan, Vuletić, Marijančević, Žunić.

RK Zagreb RK Ljubljana     11:25  (11:8) Igralište RK Zagreb na Rudešu   Gledatelja 250

Zagreb: Rešković, Galić, Belobrajdić, Zelić, Jurić, Juss, Hasija, Birkić, Roguljić (6), Krmek (5), Livajić, Malec Vukovac, Svaguša, Ban, Fatović, Holjevac, Jurišić, Šuklje, Juričić, Kellet

Ljubljana: Pilko, Šecer, Burnik (3),G. Okič, Sajevič, Troppan, Sambol, I. Okič, Puš, Kadunc (5), Penko (7), Volavšek, Šemrov, Kapun, Fogec, Oruč, Kavčić, Jamnik (10), Jaklič, Rezar Gantar, KirnKako smo i najavili vrlo zanimljivo bilo ja na Rudešu u susretu Zagreba i Ljubljane.

Domaća momčad odigrala je hrabro i kvalitetno prvo poluvrijeme  protiv favoriziranih gostiju. Zgoditkom Krmeka i dva kaznena udarca Roguljića poveli su „bijeli lavovi“ 11:0 protiv slovenskog prvaka.“ Zmajčeki“ uspijevaju do poluvremena smanjiti na 11:8. U nastavku susreta gosti podižu kvalitetu obrane, zatvaraju prilaze svojem prostoru zgoditka   te bržim protokom lopte počinju razvlačiti obranu domaće momčadi. Uporno lomivši otpor domaće momčadi do kraja susreta postižu tri zgoditka uz jedno pretvaranje Penka za konačnih 11:25.  Rezultat dugog poluvremena 0:17 za goste iz Ljubljane.