Mladost - Nada 26 - 22

Ocjene: / 1
LošNajbolji

Sraz trenutno dvije najbolje hrvatske ragbijaške momčadi donio nam je očekivano neizvjesnu i dramatičnu utakmicu.

Nakon uzbudljivog i iscrpljujućeg derbija slavili su igrači Mladosti upisavši drugu ovogodišnju pobjedu nadsplitskom momčadi.
Od samog početka obje momčadi su žustro i beskompromisno ušle u susret.

Prvi dio susreta rezultaski je pripao gostima iz Splita. Početna inicijativa Mladosti prekinuta je u šestoj minuti zgoditkom iz kontre mladog reprezentativca Nade Domagoja Plazibata .Rano vodstvo Nade 0:5 i hladan tuš za ionako promzle gledatelje na igralištu  Mladosti. U desetoj minuti uzvraća iskusni Jurišić, postiže zgoditak za 5:5.
Nada ponovno prva stiže do vodstva u 22. minuti susreta nakon zgoditka Čulića i pretvaranja Rossa 5:12. Nakon desetak minuta igre Jurišić iz kaznenog udarca smanjuje na 8:12. Dvije minute potom Buljanović uspješno završava akciju domaće momčadi i Mladost prvi put dolazi do vodstva 13:12 u 35. minuti susreta. Pred sami kraj prvog poluvremena Vinko Rudić ponovno dovodi splitsku momčad u vodstvo 13:17.

S ovim rezultatom momčadi odlaze na predah pred neizvjesni nastavak susreta. Prvih petnaestak minuta susreta vodi se velika i neizvjesna borba bez rezultatskih promjena. Hladno vrijeme sve više utječe na povećan broj tehničkih pogrešaka kod obje momčadi i rast nervoze kako se kraj susretab liži. Rezultatski post ovaj put prvi prekidaju domaćini.
Kapetan Mladosti Nik Jurišić iz kaznenog udarca prvo smanjuje u 60 minuti vodstvo Nade 16:17 a pet minuta kasnije ponovno iz kaznenog udraca dovodi svoju momčad uvodstvo 19:17. Mladost ima inicijativu, Buljanović u 70. minuti postiže važan zgoditak kojeg ponovno uspješno pretvara Jurišića za vodstvo 26:17.
Iako su imali vodstvo tijekom većeg dijela utakmice, sada je splitska momčad u posljednjih deset minuta susreta prisiljena stizati vodstvo domaćina. Nada vrši ogroman pritisak na obranu Mladostiu želji da još jednom preokrene rezultat. Do kraja susreta Miljak uspijeva probiti obranu domaćina ali prekasno za totalan obrat. Susret završava pobjedom Mladosti 26:22.

Derbi je u potpunosti ispunio očekivanja ljubitelja ragbija. Na kraju pobjeda nad višestrukim prvakom Hrvatske i slavlje zagrebačih akademaca. Zagrebačkoj momčadi sada se pruža prilika da pobjedom u posljednjem kolu protiv Sinja u Sinju osiguraju startnu jedinicu za doigravanje na proljeće. Startna jedinica donosi prednost domaćeg terena u borbi za Prvaka Hrvatske.

Prvenstvo Hrvatske IX kolo Zagreb, 2.12.2017.
HARK Mladost - RK Nada 26:22 (13:17)