LošNajbolji

j

Derbi susret najbolje hrvatske i slovenske momčadi ponovno je ispunio je očekivanja ljubiteljaragbija.

Dopadljiva, čvrsta igra obiju momčadi uz primjerenu borbenost i efikasnost.
Pobjeda je na kraju zasluženo pripala gostima iz Splita nakon velike i iscrpljujuće borbe do samog kraja susreta.

Splitska momčad kvalitetnije je ušla u susret i već u 4 minuti stekla početnu prednost zgoditkom mladog Vuke 0:5. Nada zadržava inicijativu te u 11. minuti preko Rossa povećava prednost na 0:12.
Tek nakon petnaestak minuta sureta domaći igrači povezuju redove i uspostavljaju ravnotežu na igralištu. Počinju s organiziranim akcijama stavljati na kušnju obranu splitske momčadi.
U jeku napada domaćih igrača Juraj Popović zbog neopreznosti dobiva žuti karton i ostavlja svoju momčad da 10 minuta igra s igračem manje. Igrači Ljubljane koriste brojčanu prednost te najprije preko Penka u 26minuti te potom Kavčića u 33. minuti smanjuju prednost Nade na minimalnih 10:12.

S ovim rezultatom nekoliko minuta potom momčadi odlaze na odmor. Početkom drugog poluvremena razvija se prava borba za doslovno svaki pedalj terena na Ovalu.
Nakon petnaestak minuta iscrpljujuće igre, Nada ponovno prva dolazi do prednosti. Plazibat u 56.minuti zgoditkom završava akciju splićana a Rosso uspješno pretvara za 10:19.
Pet minuta kasnije Pilko uzvraća za 15:19. Deset minuta prije kraja Ivo Perić postiže ključni zgoditak za splitsku momčad, Rosso je ponovno uspješan i Nada ima prednost 15:26.

Domaćini ponovno zarađuju isključenje Burazina te upiru svim silama da preokrenu rezultat. Kadunc uspjeva pobjeći splitskoj obrani u 76.minuti, a Kavčić uspješno pretvara za 22:26.
Posljednje četiri minute susreta Nada uspijeva sačuvati prednost i dolazi do još jedne izuzetno vrijedne pobjede.

Prvenstvo Hrvatske 2017/2018
VI. kolo Ljubljana, 11.11.'17.
RK Ljubljana – RK Nada 22:26 (10:12)
Igralište Oval Stanežići
Gledatelja:300

Ljubljana: I. Okič, Javornik, Pilko 5, Dobnikar, Gobec, Šercer, Železnik, Miljuš,Radelj, Kavčić 7, Puš, Volavšek, Penko 5, Kadunc 5, G. Okič, Sambol, Lah, Kapun, Troppan, Jaklič, Jamnik.
Nada: Miljak, Čulić, Ondini, Perić 5,Tomaš, Čorić, Bibić, Popović, Vuletić, Lerotić, Vlajčević, Rudić,Plazibat 5, Vuko 5, Rosso 11, Perlain, Boko, Antić, Komar, Burazin.

Zanimljivo je bilo i u gradskom derbiju u Zagrebu. Favorizirana momčad HARK Mladosti dugo je lomila otpor danas izuzetno čvrstog i motiviranog sastava Zagreba.
Igrači Mladosti morali su uložiti maksimum truda da svladaju mlade lavove s Rudeša. Nakon silnih napada tek krajem prvogpoluvremna preko Dominka uspjevaju probiti vrlo dobru obranu Zagreba.
Na poluvremenu tek 0:5 za momčad akademaca. I u nastavku sve do šezdesete minute vodi se žestoka borba gradskih rivala.
Tada popušta obrana lavova te igrači Mladosti koriste svoje iskustvo i fizičku moć da konačno dokrajče čvrstog protivnika.

U petnaest minuta, za krtice zgoditke postižu redom Perišić, Dumančić i Jurišić zasigurnih 0:22.
Reprezentativac Fran Hasija postiže zasluženi počasni zgoditak za Zagreb kojegu spješno pretvara Roguljić za konačnih 7:22.

Pored uvijek uzbudljivog okršaja gradskih rivala vrijedno je zabilježiti humanitarnu akciju i podršku kampanji udruge Europa Donna Hrvatska pod nazivom “Rak dojke ne bira spol” kojoj su sepridružili igrači obje momčadi noseći simbolične ružičaste čarape tijekom utakmice.