Ocjene: / 0
LošNajbolji

j

Treće kolo donijelo nam je nova uzbuđenja u ragbijaškom prvenstvu.

Prvo je u Ljubljani domaća momčad doslovno je deklasirala goste iz Zagreba. Nakon dva neuspjeha na gostovanjima u Dalmaciji, momčad Ljubljane, konačno je zaigrala u kompletnom sastavu te pokazala svoju pravu moć.
Zagreb je tek donekle pružao otpor u prvom poluvremenu da bi pravi potop doživjeli u nastavku susreta.

Za prvo pravo iznenađenje pobrinula se momčad Sinja. Oni su u vrlo izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici sasvim zasluženo pobijedili favoriziranu momčad Mladosti.
Izabranici Marina Tvrdića odigrali su kvalitetnije veći dio susreta i vrlo čvrstom obranom u potpunosti neutralizirali napade domaće momčadi.

Momčad Ivana Šute, unatoč silnom trudu, uspjela je probiti čvrstu sinjsku obranu tek u dva navrata, na samompočetku susreta te pred sami kraj susreta, kad je utakmica već rezultatski bila riješena u korist sinjske momčadi. Već u drugoj minuti D. Galić dovodi Mladost u vodstvo 5:0. Igrači Sinja unatoč početnom šoku i ranom zgoditku domaćina, sređuju redove i postaju ravnopravan takmac na igralištu. Dapače, nakon nekoliko neuspješnih pokušaja domaćina sve odvažnije i konkretnije prijete obrani Mladosti.
Ubrzo, sinjani preko raspoloženog Pavlovića sustižu vodstvo domaćina i stižu do prednosti od 10:5. S tim rezultatom momčadi odlaze na odmor.

U nastavku susreta svi napori domaće razbijaju se o vrlo čvrstu obranu gostiju. Sinjani koriste sve veću nervozu u redovima mladostaša te preko Pavlovića , Majića i Kuštre vrlo mudro i učinkovito stižu do 20:5. Ogromna prednost gostiju u ovako čvrstoj utakmici. Mladost pred sam kraj u 78. minuti preko Jurišića smanjuje na konačnih 12:20.

Veliki uspjeh i zaslužena pobjeda sinjske momčadi. Od pojedinaca poredveć navedenog Nike Pavlovića , u pobjedničkoj momčadi istakli bi vrlo dobrog Kovačića te danas izvanrednog Božu Vučemila.
Ovom pobjedom momčad Sinja se nameće kao vrlo važan faktor u ovogodišnjem prvenstvu te nam navještava nastavak jedne uzbudljive ragbijaške sezon