Sinj - Nada 26 -34

Ocjene: / 2
LošNajbolji

j

Vrlo dobru, zanimljivu utakmicu odigrali su ragbijaši Sinja i Nade u IX . kolu Prvenstva Hrvatske.
Foto galerija.

Nada je očekivano slavila pobjedu kojom je osigurala 15. uzastopni naslov prvaka Hrvatske, ali momčad Sinja pružila je snažan otpor splitskoj momčadi. Igrači Sinja hrabro su ušli u susret, pritisnuli igrače Nade te poveli kaznenim udarcem Pavlovića u 8. minuti susreta 3:0. U nastavku prvog poluvremena momčadi su se još dva puta mijenjale u vodstvu.
Nada uzvraća zgoditkom Vlajčevića u 12. minuti 3:5, da bi nekoliko minuta potom Pavlović novim kaznenim udarcem vratio prednost domaće momčadi 6:5. Novo vodstvo Nadi osigurava Plazibat zgoditkom u 18 min. susreta. U tom ritmu dočekali smo kraj poluvremena uz još jedan zgoditak Nade u 34 minuti te dvije uspješno realizirane kazne Sinja preko Klarića i N. Pavlovića.

Rezultat na poluvremenu 12:17 za splitsku momčad. U drugom poluvremnu Nada je u odlučnije krenula i u izvrsnih 20 minuta postigla tri lijepa zgoditka preko Đurovića u 45. i 60. te Vuletića u 51. minuti susreta.
Dvadeset minuta prije kraja Nada vodi s uvjerljivih 12:34, osigurava titulu i čini se da sinjski brod tone u siguran poraz.
Međutim igrači Sinja se ne predaju već njima pripada završnica susreta. U dvije odlične akcije u koprodukciji Grčića i Pavlovića, potonji u 65. i 78. minuti postiže dva lijepa zgoditka te uz jedno pretvaranje stižu na pristojnih konačnih 26:34 i početak slavlja splitske momčadi.

Gledatelji na sportskom centru u Sinju zaista su mogli uživati u vrlo dobroj i efikasnoj igri obje momčadi.
Nadi nova titula prvaka a sinjanima pljesak i pohvale za igru protiv najbolje hrvatske momčadi. Vrijedi spomenuti i uistinu nevjerojatan podatak, naklona vrijedan, Nadini igrači, Mate Borozan višegodišnji kapetan, sadašnji trener, zatim Goran Čulić i Vedran Antić sudjelovali su u svih 15 Nadinih titula osvojenih zaredom od 2003.godine.

U drugoj utakmice IX. kola momčad HARK Mladost je uvjerljivo dobila Makarsku rivijeru.Sam rezultat nam ne otkriva borbu koja je vođena tijekom prvog poluvremena kad su domaćini nakon brzog vodstva gostiju preokrenuli rezultat i bili u vodstvu cijelo prvo poluvrijeme koje su završili rezultatom 15:12 u svoju korist.
U drugom poluvremenu objektivo kvalitetniji zagrebčani potpuno su nadvisili domaću momčad i susret okončali visokim rezultatom 15:57 boreći se za extra bod te iščekujući rezultat iz Sinja.