Sinj - Makarska 27-27

Ocjene: / 0
LošNajbolji

j

Izuzetno zanimljiva i uzbudljiva utakmicu u dalmatinskom obračunu na igralištu sportskog centra u Sinju.

Dinamična, otvorena utakmica, puna preokreta, uz primjerenu efikasnost na obje strane u potpunosti je zadovoljila gledatelje na Trnovači.

Domaći igrači, izabranici trenera Marina Tvrdića kvalitetnije su otvorili susret i prvi došli do vodstva .
To nije pokolebalo momčad Makarske koja uskoro uzvraća i preokreće rezultat u svoju korist. Do kraja poluvremena Sinj ponovno dolazi do skromnog ali zasluženog vodstva. Jednako uzbudljivo bilo je i u nastavku susreta.Domaći igrači teškom mukom uspijevaju održavati minimalno vodstvo do 70. minute kada uporni gosti dolaze do izjednačenja.
U tome im je uveliko pomogla neopreznost igrača Sinja kada su zbog žutih kartona Jukića i Pavlovića igrali dva pua po deset minuta s igračem manje. Makarani propuštaju nekoliko prigoda za vodstvo i ulazi se u krajnje neizvjesnu završnicu. Posljednju priliku za pobjedu propuštaju domaći igrači u 78. minuti susreta.
Na kraju 27:27, rekli bismo najpoštenije za sve viđeno u ovom prekrasnom susretu

Sinj, 18.03.2017.
RK Sinj - RK Makarska rivijera 27:27 (15:12)
SC: Andrija Alčić i Ivica Poljak Sokol
Gledatelja:300

RK Sinj: Žigo, S. Brčić, D. Jukić, D. Brčić, Budimir,T. Miloš, N.Efendić, Vučemilo 5, M. Efendić, Kuštre 5, Cvrlje, Grčić, Tomić, Maras, Klarić 7, Mastelić, I. Jukić, Čvorović, Pavlović, M. Miloš , Andabak, Vučković 5, Šolto 5. RK

Mak. Rivijera: Bajnoci, Klarić 7, Škarica, Šimić, Majić, Lovreta, Lalić, Župan, Kovačić 10, Mračević, Đokić, Lovrić, Deranja 5, Malenica 5, Puharić, Bučan, Urlić, Erceg, Jovica

Krtice svladale Lavove!?

Zagrebački derbi zasluženo je pripao momčadi HARK Mladost. Igrači pod maestralnim vodstvom Nika Jurišića upisali su vrijednu pobjedu nad gradskim rivalom.
Unatoč rezultatski dosta visoko izraženoj pobjedi gostujuća momčad morala je uložiti prilično truda i umijeća da svlada mladu i borbenu momčad Zagreba.

Prvi dio susreta prošao je u prilično izjednačenoj borbi u kojoj su domaći igrači prvi stigli do vodstva u 8. minuti zgoditkom Campbela. Ohrabreni vodstvom mladi lavovi hrabro su se upustili u otvorenu borbu s iskusnijim i jačim protivnikom. Ipak znanje i iskustvo igrača Mladosti dolazi do izražaja nakon tridesetak minuta otvorene igre.
Posloživši sve linije momčadi Mladost pokazuje svoju moć i do kraja poluvremena postiže dva zgoditka preko Buljca i Vlašića uz jedno pretvaranje Jurišića za vodstvo od 5-12.

U nastavku ponovno ogroman trud domaćih igrača razbija se od granitnu obranu gostiju. Snažnim presingom mladostaši prisiljavaju domaće igrače na sve češće pogreške te preuzimaju posjed lopte koji im omogućava konstantan pritisak na obranu Zagreba.
Skup Mladosti preuzima inicijativu i doslovno lomi protivnika iz minute u minutu. Rezultat tog konstantnog pritiska je čak 4 zgoditka igrača skupa u posljednjih 30. minuta susreta. Točku na i stavio je Nik Jurišić koji je uz uobičajenu efikasnost bio glavni kreativac i lider svoje momčadi.

Vrlo uvjerljivom pobjedom nad uvijek neugodnim gradskim rivalom Mladost je pokazala moć i zrelost te svoju spremnost da se ove godine bori za titulu Prvaka Hrvatske.
Slijedeće VII. kolo donosi nam susret Mladosti i Nade u Zagrebu. Direktan sudar trenutno dviju najboljih hrvatskih momčadi odlučivat će o novom prvaku države.

Zagreb, 18.03.2017.

RK Zagreb - HARK Mladost 5:48 (5:12)
Igralište : Rudeš Gledatelja: 300

RK Zagreb: Golubić, Hasija,Juss,Rešković, Fatović, Janković,Galić, Jureško, Kadić, Campbel 5, Josipović, Rončević-Vlahović, Kostanjšak, Ležajić, Roguljić, Kramaroć, Lesar, Krmek, Aleksić, Holjevac, Horvat.

HARK Mladost: M. Slaviček 5, Brečić 5, Klenović, Grman, Buljanović 5, Dumančić, Galić, Buljac 10, K. Slaviček, Jurišić 18, Peršić, Ivanković, Oxenham, Vlašić 5, Šuta, Crnobrnja, Filković, Bolić, Puncikar, Bunić, Muhoberac, Vuković.

Ljubljana, 19.03.2017. RK Ljubljana - RK Čelik 42 :23 (14:15)

Uzbudljivo je bilo i u Ljubljani u susretu Regionalne lige.
U prvom poluvremenu gostujuća momčad je prilično namučila domaće igrače i stigla do minimalnog vodstva 14:15.
U nastavku susreta igrači Ljubljane zbijaju redove te efikasnijom igrom u napadu slamaju otpor danas vrlo dobre momčadi Čelika.