Ragbijaši HARK Mladost osvojili titulu Prvaka Hrvatske ragbiju 7

Na posljednjem turniru Prvenstva Hrvatske u Ragbiju 7 ragbijaši Mladosti potvrdili titulu prvaka za 2019 godinu

U razigravanju četiri najkvalitetnije hrvatske ragbijaške momčadi na Starom placu u Splitu, igrači Mladosti na kraju zasluženo trofej odnose u Zagreb. Završni turnir u Splitu uobičajeno za Ragbi 7 natjecanja pružio nam je dodatnu dozu uzbuđenja i neizvjesnosti. U prvom  grupnom dijelu natjecanja Nada je pobjedivši sva tri protivnika    prva rezervirala mjesto u finalu i stvorila prigodu za obranu titule. U posljednjoj utakmici grupnog dijela Mladost je morala dobiti čvrstu momčad Sinja kako bi se plasirala u finale. Mladostaši su odlično odigrali prvih sedam minuta susreta protiv Sinja te stekli prednost od 12:0. Već u 2. minuti nastavka  Sinj uspijeva  smanjiti vodstvo na 12:7 i utakmicu učiniti krajnje neizvjesnom. Vrlo dobrom igrom u obrani zagrebačka momčad do kraja susreta uspijeva sačuvati prednost i osigurati plasman u finale. Nakon kraće pauze slijedile su utakmice za konačan plasman. U utakmici za 3. mjesto, momčad Zagreba,  koja je grupnoj fazi izgubila od Sinja 14:24, odigrala je savršenu utakmicu te potpuno nadigrala i pobijedila umornu i emocionalno ispražnjenu momčad Sinja rezultatom 47:14 te ukupnim zbrojem rezultata iz Zagreba i Splita osvojila treće mjesto.  U finalu novi obračun dvije najkvalitetnije hrvatske momčadi. Pobjeda u grupnoj fazi natjecanja od 19 razlike u korist splitske momčadi davala je određene šanse Nadi  da može stići zaostatak iz  Zagreba (-22).  I kako to obično biva u „sedmici“ finalni susret ima   sasvim drugačiji scenarij od utakmica u grupnoj fazi natjecanja. Vrlo smirenom i nadasve preciznom igrom Mladost prva zgoditkom Marka Buljac i pretvaranjem Ivankovića dolazi do vodstva  7:0    u  2. minuti susreta. U nastavku Mladost čvrstom i angažiranom igrom ne dozvoljava igračima Nade brzu realizaciju  kojom bi promijenili tijek susreta. Do kraja susreta obje momčadi postižu po dva zgoditka ali je Mladost ta koja je stalno u prednosti i kontrolira rezultat. Na kraju 19:12, sasvim zaslužena pobjeda i titula Prvaka Hrvatske  odlazi u ruke igrača Mladosti.

Titulu prvaka zaslužili su: Ilija Biškić, Matej Buljanović, Dario Richard Oxenham, Nik Jurišić, Denis Muhoberac, Antonio Ivanković, Antonio Stojanovski, Joško Žunić , Jan Vlašić, Fran Peršić, Marko Bunić i Marko Buljac.