RK Nada- RK Čelik 50:3 (40:0)

j

Odlično otvaranje momčadi Nade na početku jesenje sezone pred oko 600 gledatelja.
Slike.

Igrači trenera Borozana  unatoč ranom terminu utakmice i prilično sparnom vremenu pružili su vrlo dobru partiju i sasvim deklasirali momčad Čelika.

Nakon početnog ispitivanja snaga u kojem su gosti prvi priprijetili Nada rutinirano otklanja opasnost i preuzima apsolutnu kontrolu igre tijekom cijele utakmice. Prvi je načeo goste kapetan Krešo Čorić postigavši zgoditak u 10. minuti susreta a uspješan u pretvaranju je bio Luciano luka Rosso i Nada je povela 7:0.
Nada igra vrlo dobro stalno pritiska goste uz vrlo dinamičnu i brzu igru, stalno mijenjajući stranu i smjer svojih napada. Rezultat takve igre su zgodici Burazina u 13. i Rossa u 20. minuti i Nada rano dolazi do solidnog vodstva od 19:0.
Domaća momčad vrlo razigrana nastavlja u istom tempu te do kraja poluvremena zgodicima Vlajčevića u 27. , Marčića u 35. te ponovno Vlajčevića u 40. minuti uz precizno pretvaranje Rossa stiže do već visokih i uvjerljivih 40:0.

U nastavku susreta Nada čvrstom obranom ne dozvoljava gostima da se vrate u igru. U 42. Minuti nakon jedne isprovocirane čarke isključen je domaći igrač I. Perić.
Nada i dalje drži čvrsto konce igre u svojim rukama te zgodicima Vlajčevića u 45. i Rossa u 50. minuti stiže do okruglih 50:0. Do kraja utakmice Nada kontrolira visoko vodstvo i gosti tek u 71. minuti iz kaznenog udarca preko Bišića postižu utješna 3 poena.

Visoko izraženom pobjedom 50:3 ali što je još važnije vrlo dopadljivom, dinamičnom i efikasnom igrom Nada je pokazala svoju moć te najavila još jednu zanimljivu sezonu uz zaslužen pljesak prilično ispunjenog gledališta na Starom placu.
Utakmicu je solidno odsudio beogradski internacionalac Dejan Štiglić.

Nakon seniorskog susreta gledateljima su svoje vještine igranja ragbi loptom pokazali predstavnici Ragbi škole RK Nada i RK Brač.