PE U18; Švicarska-Hrvatska 8-5(0-0)

j

Hrvatska juniorska reprezentacija do 18 godina upravo sudjeluje u Francuskoj na Europskom U18 Prvenstvu  i u prvoj utakmici grupe B je izgubila od Švicarske u posljednjim minutama s rezultatom 8:5.

Izvještaj s utakmice Bojana Colnaga, menadžera rperezentacije:
Normal 0 21 false false false HR X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

Tvrda utakmica. Na poluvremenu je rezultat bio 0:0. Imali smo dvije odlične šanse za zgoditak u prvom poluvremenu, a obranu smo igrali dobro i agresivno. Izdržali smo početni pritisak (10-tak) minuta i prebacili igru na njihovu polovicu, ali nismo uspjeli položiti loptu za zgoditak (ispala lopta na 2 metra od linije igračima skupa, a lopta udarane nogom izašla iza zadnje linije 10 cm prije nego ga je naš igrač stigao. Na početku drugog poluvremena smo imali dvije lake kazne koje smo promašili, ali smo poslije toga, nakon par faza skupa, preko linije postigli zgoditak u kutu kojeg nismo pretvorili. Nakon toga smo nastavili dobro igrati, ali nam je malo ponestalo snage u otvorenom skupu i mlinu pa su Švicarci preko skupa položili loptu i izjednačili. Doslovno u zadnjoj sekundi švicarci imaju kaznu uz samu aut liniju na 25 metara od linije zgoditka koju su pretvorili i pobijedili. Sveukupni dojam je: jaki protivnik, odlično zalaganje cijele momčadi, jako malo taktičkih grešaka, ali nas sreća nije htjela.
Hrvatska: Kovačić, Čizmić, Antičević, Brčić-Šušak, Runje (Abdalla), Bešlić, Penić, Keen, Vuletić, Plazibat, Dodoja, Generalić, Perica, Tomašević, Komar (Peršić)

Zapisnik s utakmice možete vidjeti ovdje.

Slijedeća utakmica naše selekcije je protiv Luksemburga u utorak 31.3. u mjestu Quint-Fonsegrives  s početkom u 14 sati.