SJEVER – JUG 12:17(5:7)

Ocjene: / 0
LošNajbolji

jOdlična utakmica na stadionu Stjepana Spajića. Izbornik Milan Jelavić i njegov stručni stožer mogu biti zadovoljni prikazanom igrom obiju momčadi.

U izjednačenoj borbi tijekom cijele utakmice pobjeda je na kraju pripala sastavu Juga. Igralo se žustro i odlučno te vrlo odgovorno i agresivno u obrani. Prema svjedočenju očevidaca sigurno jedna o najkvalitetnije odigranih utakmica u srazu ove dvije momčadi. Prvi su do vodstva stigli igrači Sjevera, zgoditkom kojeg je postigao Vlašić 5-0. Nedugo potom uzvraća selekcija Juga preko Kovačića uz pretvaranje Pavlovića 5-7.
Obje momčadi nastoje steći prednost ali čvrste obrane ne dozvoljavaju prolaz na niti jednoj strani i na poluvrijeme se odlazi s ovom minimalnom prednošću Juga.

U nastavku jednako uzbudljivo i neizvjesno. Momčad Juga preko Vlajčevića te uz pretvaranje Rossa stječe prednost 14-5. Sjever uzvraća preko Oreškovića i Jurišića 12-14.
Posljednjih petnaestak minuta vodi se uzbudljiva,žestoka borba za svaku loptu i svaki pedalj travnjaka na sigetskom igralištu. Obje momčadi imaju po nekoliko prilika ali bez konačne realizacije.
Momčad Juga u posljednjoj minuti koristi priliku i preko Rossa iz kaznenog udarca dolazi do konačnih 12-17 za Jug.
Na kraju radost igrača selekcije Juga uz pljesak za obje momčadi za prikazanu igru.

U predigri ovog susreta kadetska selekcija Juga također je u vrlo zanimljivoj utakmici tijesno pobijedila vršnjake sa sjevera Hrvatske rezultatom 31-36.

Slijedeći tjedan naša seniorska reprezentacija u Zagrebu dočekuje izabranu momčad Malte u okviru Europskog kupa nacija.

Sjever: Biškić, Brečić, Pilković, Orešković 5, Buljac, A. Galić, Ž. Galić, Dumančić, Kadić, Jurišić 2, Vlašić 5, Ivanković, Kostanjšek, Romčević, Muhoberac, Juss, Hasija, Marić, Buljanović, Grman, Bunić, Josipović, Damjanić
Jug: Miljak, Čorić, Ondini, Tomaš, Jelavić-Mitrović, T. Miloš,Kodžić, Popović, Kovačić 5, Lerotić, Pavlović 2, Burazin, Grčić, Vlajčević 5, Rosso 5, Antičević, Boko,Brčić, Budimir, M. Miloš, Vuletić, Plazibat, Olujić