Hrvatska - Švicarska 15 - 40

Ocjene: / 0
LošNajbolji

j

Hrvatska reprezentacija je pred punim stadionom Stjepana Spajića, u obiteljskoj atmosferi gdje je čak i premijer Orešković došao s djecom, odigrala posljednju utakmicu ovog ciklusa te izgubila od Švicarske rezultatom 15:40

Švicarci su puno bolje otvorili utakmicu te u prvih 15 minuta, kroz tri polaganja,već poveli 21:0.
Naši reprezentativci se nakon toga bude te preuzimaju inicijativu,što rezultira smanjenjem rezultata na 21:10 pred kraj poluvremena, no uposljednjom minuti Švicarska polaže te pretvara za ponovno povećanje prednostina 28:10.

U nastavku susreta ponovno isti scenarij, Švicarska dominira većim dijelom, doknaša reprezentacija tek povremenim bljeskovima uspijeva zaprijetiti protivniku.
Nakraju treba čestitati Švicarcima, koji sa konačnih 15:40 osvajaju bonus bod, a time iplasman u višu diviziju.

Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica Europskog kupa nacija skupine 2A zasezonu 2014/2016, koju Hrvatska završava na trećem mjestu, dok će protivnici zasljedeću seonu biti poznati u lipnju.

Na kraju treba još jednom spomenuti odličnuatmosferu i brojne navijače koji su sada već tradicionalno napunili stadion u Sigetu.

Hrvatska: 1. Miljak, 2. Čorić, 3. Perlain, 4. Buljac, 5. Jurčević, 6. Grle, 7. Dumančić, 8. Rowe, 9.Sekovanec, 10. Ayoub, 11. Rosso, 12. Jurišić (C), 13. Grčić, 14. Burazin, 15. Lerotić, 16. Udovičić, 17.Biškić, 18. Brečić, 19. Galić, 20. Popović, 21. Šuta, 22. Oxenham, 23. Bunić