IZRAEL-HRVATSKA 21:26(13:9)

Ocjene: / 2
LošNajbolji

j

Hrvatska reprezentacija je na vrućem gostovanju u Izraelu pred oko 1200 gledatelja pobijedila s 26:21.

Od samog početka utakmice vidilo se da će današnji dvoboj biti neizvjesan.Već u 3.minuti Abutbul iz kaznenog udarca dovodi Izrael u vodstvo dok samo dvije minute poslije Newton uzvraća i smanjuje na 3:3. U 12.minuti još jedna prilika Hrvatskoj za pretvaranje iz kaznenog udarca, ali kapetan Jurišić odlučuje da se lopta ispucava u aut. Od te akcije nije bilo ništa međutim u 17.minuti opet kazneni udarac za "kockaste" , a ovog puta Newton pretvara za vodstvo od 6:3. U 30.minuti Abutbul opet uspješno pretvara kazneni udarac i poravnava na 6:6. Hrvatska nanovo preuzima inicijativu te dolazi do prilike iz kaznenog udarca kojeg Newton pretvara za 9:6. Minutu prije kraja prvog dijela Izraelci iz skup-auta neometano osvajaju 30-ak metara, odigravaju 3-4 faze da bi na kraju postigli zgoditak preko Amosa kojeg Abutbul uspješno pretvara za 13:9, rezultat s kojim se išlo na odmor.

U drugom dijelu Hrvatska ima malu terensku prednost i Newton pretvara još jedan kazneni udarac za 13:12, ali već 3 minute iza do tada raspoloženi Abutbul pretvara za 16:12. U 59.minuti kazneni udarac za Hrvatsku na nekih 20-ak metara od prostora zgoditka Jurišić brzo izvodi te iz kontakta dodaje Vincu koji postiže zgoditak. Newton uspješno pretvara za 16:19. Slavlje je kratko trajalo jer već iz početnog udarca naši igrači se slabo brane, Izraelci dolaze do lopte i nakon dva obaranja Humphreys postiže zgoditak za vodstvo domaćih 21:19. Abutbul tada promašuje pretvaranje. Još dva puta je Abutbul imao šanse iz kaznenih udaraca povećati vodstvo, ali na sreću Hrvatske nije bio uspješan. U 79.minuti Hrvatska ima kazneni udarac na centru kojeg Jurišić ispucava u aut na nekih 20-ak metara od prostora zgoditka Izraelaca. Naš skup uspješno izvodi aut te formira mlin i gurajući dolazimo do zgoditka igrača utakmice Newtona koji uspješno i pretvara za konačnih 26:21 za veliku feštu Hrvatske. Ovu pobjedu su reprezentativci posvetili svom ozljeđenom kapetanu Tonću Buzovu.

Netany– Stadion Wingate Institut. Gledatelja 1150.
Sudac: Lauren Cardona (Francuska)

HRVATSKA: Miljak, Brečić,Udovičić, Jureško, Marčić, Jurčević, Galić, Rowe, Newton (21), Hakaraia, Šuta, Jurišić, Burazin, Lerotić, Vinac (5), Čorić, Biškić, Perlain, Perić, Popović, Rosso, Grčić, Stojanovski

IZRAEL: Amos (5), Lotan, Brosh, Manjavidze, Burden, Shaki, Goldstein, Eli, Hacohen, Pryimak, Abutbul(11), Radashkovich, Kakoun, Zindani, Humphreys (5), Arnsberg, Rosenberg, Hanania, Yam, Maguid, Gikashvilli, Brengler