Malta - Hrvatska 31 - 26

Ocjene: / 0
LošNajbolji

j

Hrvatska ragbi reprezentacija posurnula je u paklu Vallete, gdje je pred više od 3000 navijača slavila Malta rezultatom 31-26.

Malta je iz 3 kaznena udarca povela rezultatom 9-0, preko Jamesa O'Briena.
Hrvatska uzvraća na 9-7, te vrlo brzo ponovo poentira preko Perlaina za vodstvo od 9-12. Malta poravnava iz kaznenog udarca za 12-12.

Iako se već činilo da će se na poluvrijeme ići sa rezultatom 12-12, Maltežani pred sam kraj poluvremena prelaze u vodstvo od 19-12.

Odmah na početku drugog djela šok, Malta u 43. minuti preko Morrisa odlazi na 26-12. Hrvatska se vraća polaganjem u 61. minutu te je rezultat 26-19. Pet minuta kasnije Vincent Stivala polaže za 31-19.

Hrvatska se ponovo vraća polaganjem u 77. minuti za 31-26.

Zadnjih 3 minute prava drama, Hrvatska napada ali se gosti potpomognuti gromoglasnom publikom uspješno brane te utakmica završava pobjedom Malte.

Nama za utjehu ostaju dva bonus poena te nada da će u idućoj utakmici Hrvatska slaviti.