DOBRO DOŠLI NA SLUŽBENE STRANICE 

»RAGBI KLUB NADA SPLIT«

Prvenstvo Europe R-7 za žene

j

Ragbijaška sezona završava ovog vikenda nastupom ženske ragbijaške reprezentacije na EP u ragbiju7 skupina Conference 1.

Live stream.

 



 

 

Dvodnevni turnir uz sudjelovanje 15 zemalja održava se 23.-24. srpnja uSarajevu. Posljednji ciklus priprema uoči puta u Sarajevo djevojke su odradile u Splitu pod vodstvomizbornika, prof. Nikole Denića.

Tijekom posljednjih mjesec dana djevojke su intezivno trenirale te odigrale nekoliko međunarodnih turnira na kojima su brusile formu pred nastup na EP.
Turnir u Milanu, zatim Budapest sevens u Mađarskoj te nastup nekolicine djevojaka na Europskim sveučilišnim igrama u Zagrebu bili su dobra provjera sposobnosti igračica reprezentacije pred EP uSarajevu.

Reprezentacija Hrvatske prvog dana turnira igrat će u skupini C s reprezentacijama Malte,Austrije i Andore.
Svi priželjkuju da djevojke ponove uspjeh kolega iz muške R-7 reprezentacije te seplasiraju u finale natjecanja.
Ukoliko se to dogodi naše bi djevojke dogodine stekle pravo nastupa ujačoj europskoj skupini.

Za Hrvatsku na EP će nastupati:
Vedrana Alajbeg, Sara Bebić, Sara Buratović, Antea Dedić, MajaGajica, Dubravka Kovač, Franćeska Pleština, Antonija Šećer, Tihana Žaja (RK Nada),
Ema Hazagić,Micole Žic (ŽRK Mladost) te Margita Mratović ( RK Zagreb).

Kapetanica hrvatske reprezentacije je Antea Dedić.

Pored gore navedenih djevojaka u Sarajevo bi trebale putovati još:
1. Marijana Jukić-Bračulj (RK Sinj)2. Maja Vučković-Plazibat (RK Sinj)3. Ružica Zidar (ŽARK Mladost)koje će nastupati za 16. momčad na turniru, Selekciju Balkana i natjecati se u skupini A.

Raspored reprezentacija po skupinama:

Skupina A: Gruzija, Luxembourg, Slovenija, Razvojna selekcija Balkana
Skupina B: Litva, Bugarska Srbija, Slovačka
Skupina C: Hrvatska, Malta , Austrija, Andora
Skupina D: Latvija, Turska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora

Raspored prvog dana:
01. 10:00 Georgia - Balkan Select VII
02. 10:22 Luxembourg - Slovenia
03. 10:44 Lithuania - Slovakia
04. 11:06 Bulgaria - Serbia
05. 11:28 Croatia - Andorra
06. 11:50 Malta - Austria
07. 12:12 Latvia - Montenegro
08. 12:34 Turkey - Bosnia & Herzegovina
09. 12:56 Luxembourg - Balkan Select VII
10. 13:18 Georgia - Slovenia
11. 13:40 Bulgaria - Slovakia
12. 14:02 Lithuania - Serbia
13. 14:24 Malta - Andorra
14. 14:46 Croatia - Austria
15. 15:08 Turkey - Montenegro
16. 15:30 Latvia - Bosnia & Herzegovina
17. 15:52 Slovenia - Balkan Select VII
18. 16:14 Georgia - Luxembourg
19. 16:36 Serbia - Slovakia
20. 16:58 Lithuania - Bulgaria
21. 17:20 Austria - Andorra
22. 17:42 Croatia - Malta
23. 18:04 Bosnia & Herzegovina - Montenegro
24. 18:26 Latvia - Turkey